Все про вибір фарби для стін

Напевно ніхто з нас ніколи не замислювався над питанням: скільки років існують фарби? Хоча, археологи стверджують, що людство використовувало фарби вже 17 тисяч років. Раніше фарби були трохи іншого складу, але вони еволюціонували разом з людством. Сама природа походження фарб протягом століть не змінювалася, додавалися лише різні сполучні елементи і способи зміни кольору. Адже люди бачили світ кольоровим і саме таким хотіли його зобразити. Для отримання фарбувальних пігментів використовували і мінерали, і трави – взагалі все, що дарує земля, включаючи і її саму. Після винайдення хімічних складів  бажаний відтінок отримати стало простіше. В середньовіччі пігменти включали в себе навіть небезпечні речовини такі як свинець чи миш’як. Життя людей такі фарби, звичайно, укорочували, зате, можливо, завдяки саме їм ми до цього часу милуємося живописом і фресками тих часів. У наш час у двадцять першому столітті фарби перевіряють на екологічність, токсичність, безпеку і їх різноманітність  та сфери їх застосування дуже широко розширилися. 


Якщо ви затіяли ремонт, то обов’язково доведеться приділити час вибору матеріалів для обробки.
Почнемо із вибору покриття для стін та стелі.  Обговоримо в цій статті водно-дисперсійні фарби. Що це таке і чи варто вибирати дане покриття для обробки. 

Водно-дисперсійні фарби,  як правило, являють собою зв’язуючу речовину на основі синтетичних латексів і сополімерів (акрилових або вінілацетатних). Якщо сказати ще простіше – це частинки в воді, які, після нанесення на поверхню (забарвлення) і випаровування води, зближуються. Потім ці частинки налипають один на одного і утворюють плівку.   Водно-дисперсійні фарба не містять розчинників. І хоча в її складі є синтетичні матеріали, вона як і раніше екологічно чиста, безпечна, легка у виробництві і застосуванні. Крім того, водна фарба не має запаху і «дружить» майже з будь-якими типами поверхонь (відмінне зчеплення, прилипання). Тому вона широко застосовується в будівельній індустрії як на величезних виробничих об’єктах, так і в домашньому ремонті.

Всі такі фарби спочатку можна поділити на дві групи:

  1. Інтер’єрні, тобто, призначені для покриття стін усередині приміщень.
  2. Фасадні – для зовнішніх робіт.

Одним із різновидів водно-дисперсійних фарб є Акрилові фарби.  Така фарба має в основі акрилові сполучнні (акрилати або їх сополімери). Вона економічна і зручна в застосуванні, швидко висихає, утворює на поверхні паропроникне покриття («дихаюче»).  Важливий нюанс: акрилові фарби добре зберігають колір і не вигоряють, витримуючи інтенсивне УФ-випромінювання.  Акрилові фарба призначена для фарбування стель і стін. Використовується усередині приміщень. Підходить для фарбування бетону, гіпсокартону, плит ДСП і МДФ, цементної або синтетичної штукатурки, шпалер, цегли, каменю дерев’яних поверхонь, а також стельових плінтусів (багетів),  має хорошу покриваючу здатністю і відмінну адгезію до поверхні. Утворює гладке матове білосніжне покриття стійке до сухого очищення. Фарба безпечна для здоров’я і практично не має запаху.