Для чого потрібна грунтовка?

Грунтовка по металу необхідна для зниження загальної витрати фарби і поліпшення адгезії поверхні, що фарбується. Крім зазначених вигод вона здатна принести не менш помітну користь – навіть найтонший шар застосовуваного матеріалу збільшує антикорозійний захист металу майже на порядок.

У підсумку, грунтовка для металевих поверхонь обов’язкова до застосування при фарбуванні нових металоконструкцій (каркасів, трубопроводів, покрівлі і так далі) і не буде зайвою в разі перефарбовування старих деталей з металу.

Види грунтовок

 В основі класифікації лежить тип поверхні, на яку наноситься подібне покриття. І за цією ознакою грунтовки поділяють на:

  • покриття для деревини
  • покриття для штукатурних сумішей
  • покриття для бетону
  • покриття для металу

Грунтовки по металу, в свою чергу, діляться на наступні різновиди:

Покриття-ізолятори. Цей тип формується на основі типових фарб (білила, сурик і так далі) доповнених особливими присадками. Таке покриття фарбується тонкою плівкою, ізолюючої зовнішній шар металу від контакту з атмосферою. Класичним прикладом подібних покриттів є епоксидна грунтовка по металу, яка використовується для захисту виробів з чавуну і «чорної» сталі.

Покриття двокомпонентні, Фосфатуючого типу. Цей вид грунтовок виготовляється з суміші ортофосфорної кислоти з активним компонентом, підсилює пасивацію металу. Фосфатуючі суміші можна використовувати і «чорної» стали, і на кольоровому металі і навіть на оцинкування. Висока адгезія даного покриття дозволяє нанести Фосфатуюча ґрунтовку на будь-яку поверхню. Тому, в більшості випадків, її використовують в якості підкладки для лакофарбових покриттів будь-якого типу.

Покриття пасивуючого типу. Такі грунтовки трансформують електрохімічні характеристики, сповільнюючи процес окислення (ржавіння) заліза. Причому покриття працює навіть в тому випадку, якщо рідині вдасться проникнути крізь пасивуючий шар.

Покриття-протектори. Цей тип грунтовки складається з металевої суспензії (не менше 90 відсотків від загального обсягу), розчиненої в стандартному лакофарбовому матеріалі. Такий склад здатний захистити метал від будь-яких неприємностей. Адже, по суті, ви наносите на поверхню тонку, металеву плівку.

Покриття-інгібітори. Цей варіант відноситься до нового класу покриттів – грунт-емалей, формованих на базі масляних і водних розчинів інгібіторів корозії. Цей спосіб захисту від корозії є найефективнішим з усіх можливих.

Покриття-перетворювачі. Такий тип покриттів має ще одну назву – грунтовка по іржі. Основу складу такої суміші становить ортофосфорна кислота, яка перетворює шар іржі (оксид заліза) в абсолютно іншу хімічну речовину – фосфат заліза. У підсумку, на місці шару іржі з’являється нерозчинна плівка, що захищає метал краще будь-якого іншого покриття.

Способи нанесення грунтовок на метал

 Грунтування металевої деталі, по суті, не відрізняється від звичайного процесу фарбування поверхні. Тобто, як і фарбу, захисний шар можна нанести на метал за допомогою кисті, валика або розпилювача.

Однак перед ґрунтуванням металеву поверхню потрібно підготувати особливим чином. І для цього необхідно зробити наступне:

На самому початку ви повинні позбавитися від шару старої фарби. Для цього металеву деталь обробляють щіткою або просто обпалюють газовим або бензиновим пальником;

після зачистки поверхні її слід обробити наждачним папером. Абразивна обробка металу необхідна для кращого зчеплення покриття з гладкою поверхнею. Адже навіть саме краще покриття, наприклад таке, як грунтовка по металу ГФ-021, контактує з подряпаною поверхнею набагато краще, ніж з абсолютно гладким металом;

на фінальному етапі на подряпану наждачним папером поверхню, накладається тонкий, первинний шар грунтуючого покриття. Через деякий час поверх первинного покриття накладають основний шар грунтовки.