032 295-26-46
068 508-35-90
Пн – Пт:
9:00 – 18:00

   В зимовий період  досить часто доводиться проводити поточні ремонти і  фарбування сільськогосподарської техніки.  Трактори та інші механізми використовується протягом багатьох років в дуже важких умовах. Разом із зносом  вузлів і агрегатів   пошкоджується і  лакофарбове покриття. На це впливає дуже багато чинників: ультрафіолетове випромінювання, погане фарбування на заводі, чи не якісні емалі, зберігання техніки на відкритому повітрі і багато інших.

Забарвлення автотракторної техніки можна проводити різними матеріалами, при підборі яких необхідно враховувати:

здатність матеріалу забезпечувати протикорозійний захист в конкретних умовах експлуатації;
вимоги до кольору;
вимоги до покриття;
швидкість висихання при звичайній температурі або гарячій сушці, що має велике значення при поточному методі забарвлення виробів;
придатність для шліфування та полірування;
можливість нанесення тим чи іншим способом;
механічну міцність отриманих покриттів;
вогнестійкість.

Для отримання якісного лакофарбового покриття велике значення має правильне приготування робочих складів лакофарбових матеріалів.   В більшості випадків фарби і емалі потрібно довести до  робочої в'язкості шляхом розведення розчинниками чи розріджувачами і ретельного перемішати для отримання однорідної маси. Густа консистенція різко погіршує якість ЛФМ, ускладнює їх нанесення і не дає рівного покриття, занадто рідка - дає тонку плівку, яка не забезпечує протикорозійного покриття. 

При ремонті деталей, складальних елементів і виробів виникає необхідність видалення старих лакофарбових покриттів, а також підготовки поверхні металу (очищення від іржі, окалини, жирових та інших забруднень). 

При ремонті автотракторної техніки застосовують механічні та хімічні методи підготовки поверхні перед фарбуванням. З механічних способів основними є обробка механізованим інструментом або металевим піском, а з хімічних - знежирення в спеціальних розчинах,   знежирення, обробка спеціальними змивки або лужними розчинами для зняття старої фарби. 

Після підготовки поверхні її грунтують для поліпшення зчеплення основного покриття з підкладкою, а також додаткове надання покриттю протикорозійних властивостей. Тому грунтовки за складом відрізняються від емалей підвищеним вмістом пігментів і тим, що пігменти в них застосовуються переважно протикорозійні. Адгезійна міцність грунтувальних шарів обернено пропорційна їх товщині, тому грунтовки наносять тонким шаром, хоча при більшій товщині вони мали б набагато кращі захисні властивості.   Для грунтування можна використовувати такі грунтовки: ЭП-0228, ФЛ- 03кВЛ-02,  ВЛ-08,   ВЛ-023,  ВЛ-08,  Грунт-емаль 3 в 1, ПФ-033,  НЦ-081, Грунтовка ГФ-021

 Досить часто поверхні потрібно шпаклювати.  При використанні шпаклівок необхідно керуватися двома основними правилами. Поперше, всі шпаклівки (крім епоксидних і шпаклівок на основі ненасичених поліефірів) можна наносити тільки на загрунтована або забарвлену поверхню. Подруге, товщина шару шпаклівки повинна бути мінімальною.  

Найбільш відповідальним елементом лакофарбового покриття є емаль. Її наносять в декілька рівних тонких шарів товщиною 75-125 мкм. Невиправдане збільшення товщини шарів емалі може привести до зменшення еластичності і міцності покриття, а при недостатній товщині зменшується його захисна дія і довговічність. Необхідна в'язкість емалі забезпечується додаванням відповідного їй розчинника
Для фарбування сільськогосподарської техніки можна використовувати такі емалі: МЛ-1110, МЛ-197МЛ-152, ХВ-110, ХС-119, НЦ-1125,  Грунт-емаль 3 в 1 та інші.

 

Компанія Хімрезерв-Львів пропонує широкий вибір лакофарбової продукції для сільськогосподарської техніки. У нас найширший асортимент на широкий ціновий діапазон. 

© Хімрезерв-Львів 2007-2019 Всі права застережено
Розробка сайту SV-Design