Лакофарбова продукція для сільськогосподарської техніки

фарба для сількогосподарської техніки

В зимовий період  досить часто доводиться проводити поточні ремонти і  фарбування сільськогосподарської техніки, зокрема зернозбиральні комбайни, трактори, косарки, жатки, сівалки, посадкові машини, вантажні автомобілі  та інші механізми використовується протягом багатьох років в дуже важких умовах. Разом із зносом  вузлів і агрегатів   пошкоджується і  лакофарбове покриття. На це впливає дуже багато чинників: ультрафіолетове випромінювання, погане фарбування на заводі, чи не якісні емалі, зберігання техніки на відкритому повітрі і багато інших.

фарба для тракторів
фарба для тракторів

Незважаючи на велику різноманітність сільськогосподарських машин, технологічний процес фарбування порівняно нескладний. Підготовка до фарбування полягає у видаленні з поверхні деталей окалини, іржі та знежиренні.

Процес нанесення покриттів на поверхню листової обшивки та лицьові деталі складається з ґрунтування, дворазового фарбування та оздоблювальних робіт. Для фарбування можна використовувати майже всі способи нанесення покриттів, але найчастіше застосовують пневматичне розпилення та занурення.

Забарвлення автотракторної техніки можна проводити різними матеріалами, при підборі яких необхідно враховувати:

  • здатність матеріалу забезпечувати протикорозійний захист в конкретних умовах експлуатації;
  • вимоги до кольору;
  • вимоги до покриття;
  • швидкість висихання при звичайній температурі або гарячій сушці, що має велике значення при поточному методі забарвлення виробів;
  • придатність для шліфування та полірування;
  • можливість нанесення тим чи іншим способом;
  • механічну міцність отриманих покриттів;
  • вогнестійкість.

При виборі лакофарбової продукції необхідно звертати увагу на макування та сертиффкати якості. Якісні ЛФМ повинні містити таку інформацію: повне найменування товару; назва фірми-виробника із зазначенням його поштової адреси та телефону; область застосування та інструкцію із застосування; гарантійний термін зберігання; відомості про сертифікацію; дата виготовлення; номер партії.

Для отримання якісного лакофарбового покриття велике значення має правильне приготування робочих складів лакофарбових матеріалів.   В більшості випадків фарби і емалі потрібно довести до  робочої в’язкості шляхом розведення розчинниками чи розріджувачами і ретельного перемішати для отримання однорідної маси. Густа консистенція різко погіршує якість ЛФМ, ускладнює їх нанесення і не дає рівного покриття, занадто рідка – дає тонку плівку, яка не забезпечує протикорозійного покриття. 

При ремонті деталей, складальних елементів і виробів виникає необхідність видалення старих лакофарбових покриттів, а також підготовки поверхні металу (очищення від іржі, окалини, жирових та інших забруднень). 

При ремонті автотракторної техніки застосовують механічні та хімічні методи підготовки поверхні перед фарбуванням. З механічних способів основними є обробка механізованим інструментом або металевим піском, а з хімічних – знежирення в спеціальних розчинах,   знежирення, обробка спеціальними змивки або лужними розчинами для зняття старої фарби. 

емаль для сівалки
емалі дляфарбування с/г техніки

Після підготовки поверхні її грунтують для поліпшення зчеплення основного покриття з підкладкою, а також додаткове надання покриттю протикорозійних властивостей. Тому грунтовки за складом відрізняються від емалей підвищеним вмістом пігментів і тим, що пігменти в них застосовуються переважно протикорозійні. Адгезійна міцність грунтувальних шарів обернено пропорційна їх товщині, тому грунтовки наносять тонким шаром, хоча при більшій товщині вони мали б набагато кращі захисні властивості.   Для грунтування можна використовувати такі грунтовки: ЭП-0228, ФЛ- 03к, ВЛ-02,  ВЛ-08,   ВЛ-023,  ВЛ-08,  Грунт-емаль 3 в 1, ПФ-033,  НЦ-081, Грунтовка ГФ-021

 Досить часто поверхні потрібно шпаклювати.  При використанні шпаклівок необхідно керуватися двома основними правилами. Поперше, всі шпаклівки (крім епоксидних і шпаклівок на основі ненасичених поліефірів) можна наносити тільки на загрунтована або забарвлену поверхню. Подруге, товщина шару шпаклівки повинна бути мінімальною.  

Найбільш відповідальним елементом лакофарбового покриття є емаль. Її наносять в декілька рівних тонких шарів товщиною 75-125 мкм. Невиправдане збільшення товщини шарів емалі може привести до зменшення еластичності і міцності покриття, а при недостатній товщині зменшується його захисна дія і довговічність. Необхідна в’язкість емалі забезпечується додаванням відповідного їй розчинника
Для фарбування сільськогосподарської техніки можна використовувати такі емалі: МЛ-1110, МЛ-197МЛ-152, ХВ-110, ХС-119, НЦ-1125, АС-182, АС-1247, АС-1214,  Грунт-емаль 3 в 1 та інші.

Компанія Хімрезерв-Львів пропонує широкий вибір лакофарбової продукції для сільськогосподарської техніки. У нас великий асортимент та широкий ціновий діапазон. 
Наші спеціалісти допоможуть підібрати якісні ЛФМ, що підійдуть під конкретний технологічний процес, обладнання та матеріал.


Також в ассортименті нашої компанії є великий вибір фарб і емалей для кар’єрних самоскида, автобусів, тролейбусів, будівельної техніки, дорожньої техніки, приладів і обладнання, металевих поверхонь, металоконструкцій, сталевих споруд, будівель і споруд, приладобудування, гідротехніки і ємкісних споруд.