Акрилова та водно-дисперсійна фарба в чім різниця?

Водно-дисперсійні фарби – це фарби, які виготовляються на основі водних дисперсій полімерів (за прикладом: тверде в рідкому). В якості  полімерного сполучного використовуються вінілацетатні, акрилові полімери, а також і їх різні похідні.
Також варто відзначити, що на ринку в наш час присутні водо-емульсійні фарби – це такі фарби, які виробляються на основі водних емульсій полімерів (за прикладом: рідке в рідкому). Популярність водно-дисперсійних, а також водо-емульсійних лакофарбових матеріалів стрімко зростає з кожним роком.

Акрилові фарби – це все ті ж воднодисперсійні фарби, але які виробляються різноманітними виробниками на основі поліакрилатів (переважно полімерів метил, етил і бутилакрилатів) і їх сополімерів як плівкоутворювачів.

Використовуються акрилові фарби в будівництві і ремонті, як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Також такі покриття можна використовувати в живописі, тому вони активно використовуються художниками. Розбавляються вони, як і водно-дисперсійні – звичайною водою. В процесі розведення можуть бути заколеровані різноманітними за кольором водними пігментними пастами, які після висихання стають відносно стійкими до дії води.

Після висихання  акрилові фарби стають темнішими, ніж були спочатку. Висихають такі покриття досить швидко, в чому є додаткова перевага акрилових фарб перед іншими видами оздоблювальних покриттів. Наносити їх можна в рідкому стані. Але використовують і як пасти, що дуже зручно для  художників.


Акрилові фарби і лаки використовувати можна абсолютно на будь-який нежирної основі. Це може бути: скло, полотно, дерево, метал, полотно і інше. Якщо фарба ще свіжа, її легко і просто видалити з поверхні звичайною водою, але якщо вона вже засохла, то будуть потрібні спеціальні розчинники для видалення її з поверхні.

Основними перевагами водно-дисперсійних фарб перед іншими видами лакофарбових покриттівє те, що вони майже не містять органічних розчинників, тому такі фарби мають менший рівень токсичності. Наносити такі покриття нескладно, вони швидко висихають, стійкі до сонячних променів (тому не жовтіють з часом). Водно-дисперсійні фарби відрізняються високою адгезією до багатьох типів поверхонь, а ще ними можна з легкістю перефарбувати інші покриття. Також такі фарби паропроникні, завдяки чому пофарбована поверхня може «дихати». Ну і ще одне дуже важливе властивість – водно-дисперсійні фарби довговічні.

Компанія “Хімрезерв-Львів” пропонує акрилові фарби преміум класу ТМ “Дніпро-Контакт” оптом і в роздріб

У нас найкраща ціна і найширший асортимент!

детальніше