Види ґрунтовки по металу

Перед тим, як йти купувати ґрунтовку в магазині, потрібно знати ряд критеріїв, за якими ви будете робити вибір. По-перше, який тип металу буде оброблятися (чорний, кольоровий). Відповідно грунтовка буває для кольорових і чорних металів. По-друге, в яких умовах передбачається застосування матеріалу(кліматичні умови, механічні навантаження). Після цього можна підбирати ґрунтовку, що підходитиме під наші критерії.  


В першу чергу  грунтовки поділяються на такі типи:

  • фосфатуюча
  • ізолююча
  • пассивуюча
  • інгибуюча
  • протекторна
  • перетворювач іржі

Грунтовка фосфатуюча – двокомпонентна (виготовлена ​​з основи і кислоти ортофосфорної з розчинником). Її можна застосувати для всіх видів металів. Значно покращує адгезію. Прикладом може бути: ВЛ-02.

Ізолююча (алкідна грунтовка і епоксидна грунтовка по металу), призначена для захисту основи від кисню і вологи. Складається з наповнювачів, білил цинкових, залізного сурику. Використовують її найчастіше для чорних металів. Прикладом таких складів може служити: ЕП-0010 (епоксидна), ГФ-021 (алкідна).

Пасивуюча – призначена для зниження електрохімічних властивостей металу. Сприяє уповільненню корозії. Даний тип грунтовки представлений сумішами: ГФ-0119.

Інгібуюча грунтовка антикорозійна утворює на поверхні новий тип матеріалу емаль-грунт, яка поєднує в собі властивості двох сумішей. Ігнібратори, що входять до складу, можуть бути 2-х видів: водо- і маслорозчинні. Прикладом такої грунтовки є ЕП-0180.

Протекторна складається з порошку свинцю, цинку і сплаву магнію з цинком. На поверхні металу утворює невидиму плівку. Навіть при утворенні подряпин металеву основу захищають частки цинку, що входять до складу грунтовки. Представниками даних грунтовок є: ЕП-0284, ЕП-057.

Грунтовка по іржі або перетворювач іржі може бути застосована для тих основ, де іржа вже усунена і потрібно обробити поверхню. Має здатність перетворювати корозію і створює невидиму полімерну плівку, яка відмінно захищає від вологи. Прикладом таких грунтовок є: ХВ-0278, ЕП-0199.

 На наступному етапі потрібно подумати про те, як буде наноситися грунтовка. Насамперед важливо підготувати поверхню. Забирають старе покриття, очищають  основу від бруду, вирівнюють. Також знежирюють  і усувають іржу (якщо така була). Далі готують інструменти для нанесення грунтовки. Це може бути: Пневморозпилювач, валик, кисть. У тому випадку, якщо буде використовуватися пневморозпилювач, то роботи пройдуть швидше і якісніше. Грунтовка по металу, витрата якої в середньому дорівнює 120-140 г / м2, наноситься в 2 шари. Поверх них часто роблять спеціальне вологонепроникне покриття. Особливо, якщо це була грунтовка по металу зимова, яка наноситься на фасади і паркани. Адже ці поверхні краще додатково захищати від води, так як вони постійно знаходяться в різних кліматичних умовах (переносять перепади температур, високу вологість, вплив УФ-променів). І пам’ятайте, яку б ґрунтовку ви не наносили, дотримуйтесь умови по температурі і вологості (t від -10 до +25).