Основні особливості та переваги використання акрилових лаків

лак для каменю Львів

Тенденції останніх років показують, що акрилові лаки на водній основі, які в широкому вжитку з’явилися нещодавно і за порівняно короткі терміни змогли завоювати високий попит у покупців, і надалі будуть затребуваними на будівельному ринку.

Завдяки своїй екологічності та відсутності різкого запаху акриловий лак може застосовуватися не тільки для зовнішніх, але й для внутрішніх робіт. Для його розведення використовують воду або спеціальні розчинники, після висихання на поверхні виробу утворюється міцна прозора плівка, яка згодом відмінно шліфується. Вона не перекриває текстуру дерев’яних виробів і не змінює їх початковий колір.

Основою виробництва лаку є акрилова кислота з ряду карбонових кислот. У первісному вигляді це прозора рідина без кольору, із різким хімічним запахом. Розчиняється у воді, етанолі, діетиловому ефірі. Вперше акриловий лак отримали у Мексиці ще в 1950 році. Але популярним у США та Європі акрилова продукція стала популярною останнім часом завдяки унікальним якостям та безпеці.


Основні властивості акрилового лаку:

  • Без запаху та токсичності.
  • Швидко сохне.
  • Швидкість висихання становить 30-120 хвилин, але міцна полімеризована плівка утворюється через тиждень після нанесення.
  • Безбарвний лак, не жовтить поверхні, що означає чисту передачу кольору.
  • Виконує роль антисептика. Глибоко проникає у поверхню.
  • Стійкий до ультрафіолетового випромінювання (не змінює свого кольору, зберігає палітру вкритої поверхні, не руйнується під дією прямих сонячних променів).
  • Стійкий до коливань температури.

За декоративним ефектом акрилові лаки поділяються на такі групи:

  • Лак акриловий матовий. Він добре приховує всі нерівності поверхні. Лакування виходить оксамитовим без блиску, плівка міцна і не перекриває малюнок поверхні.
  • Глянсовий. Надає виробу блиск, підкреслюючи глибину. Основний недолік його в тому, що він виявляє всі недоліки, що є на поверхні виробу.
  • Напівматовий лак. Він надає легке мерехтіння, але й підкреслює недоліки.

Сфера застосування

Завдяки відмінним якостям лаку по дереву на водній основі, його часто використовують при будівництві та оздоблювальних роботах. Спектр застосування досить широкий. Цей якісний матеріал чудово захищає різні поверхні від пошкоджень та шкідників, до того ж він дуже швидко сохне. Враховуючи те, що нанесення акрилового лаку сприяє покращенню зовнішнього вигляду, його застосовують для обробки дерев’яних фасадів. Проте, застосування акрилового лаку не обмежується тільки деревом, його застосовують для фарбування кахельної плитки, кам’яних і бетонних поверхонь, раніше пофарбованих стін. Для підвищення зносостійкості їм можна покривати навіть паперові шпалери. Лак має відмінні захисні характеристики.

Акриловий лак на водній основі застосовується для обробки практично будь-якої знежиреної поверхні. Для робіт на вулиці найчастіше застосовують матовий або глянсовий лак. Він має високу стійкість до перепадів температур, стійкість до вологи і не вигоряє під прямим сонячним промінням. Властивості такого покриття дають змогу збільшити експлуатацію об’єкта на 10 років. Перед початком робіт із лаком слід правильно підготувати поверхню. Стару фарбу, якщо вона є, ретельно видаляють, все очищають від бруду та пилу та обов’язково знежирюють. Водний лак можна наносити пензлем або розпорошувати спеціальними розпилювачами.

У асортименті нашої компанії представлена ​​велика різноманітність лакофарбових матеріалів, зокрема акрилових, поліуретанових та нітроцелюлозних лаків.