Плюси і мінуси нітроемалей

Одним з різновидів лакофарбових матеріалів, пропонованих на ринку і широко використовуваних в будівництві і ремонті, є нітроемалі. Інша назва – нітрофарби. На упаковках також може стоять абревіатура «НЦ» – нітроцеллюлоза.
З точки зору хіміка нітремаль це – емалева фарба, що має в основі нітрат целюлози. Це хімічна сполука, яку отримують в результаті обробки целюлози азотною кислотою.
Нітрофарби зазвичай продають в готовому вигляді. Розбавляти розчинником не потрібно. Тільки потрібно ретельно перемішати. При необхідності дефекти і забруднення нітрофарби можна видалити ацетоном або 647 розчинником.

Головне достоїнство нітроемалі – дуже висока швидкість висихання. Мабуть, найвища серед інших видів лакофарбових покриттів. Тривалість повного висихання всього 10-30 хвилин при кімнатній температурі. Не потрібно спеціального устаткування для сушіння. Ця особливість дозволяє значно скоротити терміни оздоблювальних робіт.
Швидку швидкість сушіння доводитися враховувати малярам  при виконанні забарвлення. Тому зазвичай нітроемаль наносять за допомогою розпилювача. Якщо фарбувати пензликом, то будуть потьоки і нерівності. Фарбувати потрібно в темпі, в кілька шарів з перервами 20-30 хвилин. Шари повинні бути однакової товщини.
Бачок пульверизатора, його канали і інші забруднені фарбою деталі після роботи потрібно негайно промити розчинником.
Ще одною перевагою даної емалі є прекрасні естетичні та фізико-хімічні параметри поверхні, пофарбованої нітрофарбою. Поверхня виходить гладкою, дзеркальною при відносно тонкому шарі. Не випадково цю фарбу використовували для фарбування автомобілів. Але висока якість покриття виходить тільки при правильній підготовці поверхні. Поверхня повинна бути чиста, знежирена, суха і загрунтована.
Нітроемаллю можна фарбувати самі різні поверхні: метал, дерево, бетон і ін. Застосовується як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.
За ціною нітроемалі відносяться до категорії недорогих, що також є їх плюсом.


Але у нітроемалі є і недоліки, які надають роботі з нею деякі труднощі.
Так, при фарбуванні в сирому приміщенні можна зіткнутися з появою білих плям на поверхні. Це пов’язано з тим, що ацетон, що входить до складу фарби, швидко випаровується, і поверхня охолоджується. В цьому випадку у фарбу додають менш летючий розчинник, наприклад, бутилацетат або амілацетат. Взагалі не рекомендується проводити лакофарбові роботи в приміщеннях з відносною вологістю повітря більше 70%.
Найсерйозніший недолік нітрофарб – висока токсичність. Тому працювати з такою фарбою можна тільки із застосуванням засобів індивідуального захисту (респіраторів), в добре провітрюваних приміщеннях або на вулиці. Через надмірну токсичності в деяких країнах цей різновид фарби визнають екологічно шкідливою, обмежують її застосування і навіть забороняють. Також ці фарби пожежонебезпечні. При використанні нітрофарби потрібно мати на увазі ще одну їх особливість – несумісність з іншими фарбами. Нітроемалі не можна наносити поверх алкідних або масляних фарб. Крім того, нітроемаль – крихке покриття. При сильному ударі відлітає від нього, а не прогинається разом з ним.

В асортименті нашої компанії представлена ​​велика різноманітність лакофарбових матеріалів, зокрема нітро-емалей та інших ЛФМ по металу.