Правила безпеки при фарбуванні автомобіля

При фарбуванні автомобіля слід завжди дотримуватися запобіжних заходів,  а також пам’ятати про те, що попередити пошкодження набагато простіше ніж лікуватися. Тому краще за все не доводити справу до звернення до лікаря.

Слід звертати увагу на пари від розчинників і фарб, а також на частинки, що утворюються в ході шліфування. Дані речовини є дуже токсичними і горючими. Вони можуть стати причиною виникнення пожежі в гаражі і чинять негативний вплив на легені.


Перед початком робіт потрібно забезпечити хорошу вентиляцію для швидкого видалення парів від фарби і розчинників в міру їх утворення. Висока концентрація парів може стати причиною раптового вибуху. Ніколи не розпорошуйте лакофарбові склади поруч з відкритим вогнем або запалом газових приладів.

Після вжиття заходів протипожежної безпеки, обов’язково слід подумати про легені. Пари від поліуретанових і акрилових фарб мають досить високу токсичність. Розпилення фарби на їх основі проводится строго в респіраторі. Він повинен сидіти щільно і не мати навіть найменших витоків. Застарілі або браковані фільтруючі елементи слід замінити.

Захисна маска забезпечить достатній захист від зважених часток (абразивні частинки, пил, частинки фарби) але вона не захистить дихальні шляхи від газів і парів, які часто бувають дуже шкідливими і смертельно небезпечними. Якщо процес розпилення фарби буде виконується протягом тривалого часу, то краще за все застосовувати спеціальні захисні маски або протигази з фільтром. Особливо якщо в якості розчинників використовуються багатокомпонентні склади, такі як розчинник Р-4, 464 та інші.