Правильний вибір фарби для підлоги

Незважаючи на величезну різноманітність різних будівельних матеріалів для підлогового покриття, таких як ламінат, коркова підлога, паркет, лінолеум, ковролін, плитка досить поширеним залишається  звичайне дерев’яне або бетонне покриття в будинках і на промислових підприємствах. Така підлога вимагає ретельного догляду, тому в обов’язковому порядку її потрібно фарбувати.

Існує ряд критеріїв, згідно з якими варто вибирати фарбу для підлоги.  
Перерахуємо їх:

  • тип поверхні (дерев’яна або бетонна);
  • навантаження на підлогу; фактура деревини (порода дерева);
  • де буде відбуватися фарбування: всередині вентильованого або не вентильованих приміщення, на вулиці, що має на увазі постійне скупчення на поверхні атмосферних опадів, в умовах підвищеної вологості повітря і т. д .;
  • крім того, деякі фарби вимагають певних умов: епоксидні фарби, наприклад, слід наносити тільки в добре вентильованих приміщеннях, тоді як для вентильованих кімнат прекрасно підійдуть латексно-акрилові; для лакофарбових складів бетонного покриття слід враховувати, де будуть проводитися ремонтно-будівельні роботи: якщо приміщення житлового типу, тоді слід вибирати фарбу, що володіє найменшою токсичністю.


Таким чином, знаючи ряд критеріїв, ви можете надати докладний опис необхідної вам фарби продавця-консультанта будівельного магазину, який просто зобов’язаний після цього вам підказати, яку фарбу вибрати для фарбування підлоги!

У разі дерев’яної підлоги основною причиною на те, щоб все-таки покрити дерево лакофарбовим складом, є низька зносостійкість такого типу матеріалу. Так, якщо дерево нічим не покривається, навряд чи воно прослужить вам більше двох-трьох років. Незабаром на ньому може з’явитися цвіль, гниття, воно буде розбухати, всихати і деформуватися. Тому важливо підібрати для дерева найбільш підходящий варіант фарби. Всі лакофарбові покриття для дерева можна розділити на два типи: прозорі і непрозорі. Прозорі покриття – це спеціальні лаки для паркету. Такий тип дозволяє підкреслити природну красу деревини.

Що стосується кольорових то зараз є велика різноманітність емалей для підлоги   пф – 115, пф-266, ПФ –  167.  такі  емалі тримаються на поверхні дерева, не проникаючи вглиб його структури, завдяки чому термін експлуатації самого дерев’яного покриття значно зростає. Ще однією перевагою цього виду лакофарбового матеріалу є швидкий час висихання.