Уайт-спірит чи розчинник: що краще?

Більшість звичайних людей, які не є хіміками технологами, будівельниками або малярами, дуже мало знають про лакофарбові матеріали і розчинники. Тому  продавцям в магазинах часто задають питання про те яку речовину вибрати для розведення фарби, уайт спірит чи розчинник, що краще в цьому випадку? Питання сам по собі не логічне, оскільки уайт спірит це і є розчинник.

 Для початку давайте розберемося, в визначеннях. Розчинник – це тверда, газоподібна або рідка речовина, яка здатна розчинити інші речовини (тверді, рідкі або газоподібні), розчиняються при заданій температурі в певному обсязі речовини. Існує безліч груп розчинників, серед яких найпопулярнішими вважаються ароматичні вуглеводні, спирти, кетони, прості і складні ефіри, а також аліфатичні вуглеводні.  


Саме до групи аліфатичних вуглеводнів відноситься уайт-спірит. Ця група відрізняється хімічно інертними і як наслідок, дуже стабільними розчинниками. Аліфатичні вуглеводні – це відмінні розчинники для жирних і мінеральних масел, парафіну і воску. Також вони здатні добре розчиняти розплавлений поліетилен, каучук, полізобутен, полібутілметакрилат, полізобутилацетат, а також складні полівінілові ефіри.   Але все ж, більшість інших полімерів, похідні целюлози та інших плівкоутворюючих речовин – не розчиняються. Плівкоутворювальні речовини і смоли з дуже низькою полярністю в аліфатичних вуглеводнях розчиняються набагато гірше, ніж в ароматичних.

 Уайт спірит в більшості випадків застосовується в лакофарбовій промисловості в ролі розчинника або розчинника для хлоркаучукових, масляних, алкідних фарб, а також фарб на основі сополімерів вінілхлориду. На сьогоднішній день жодні ремонтно-будівельні роботи не обходяться без застосування даної речовини. Він має відмінні фізико-хімічні властивості, дуже якісний, а головне доступний.

 На закінчення можна сказати, що відповідь на питання про те, що краще розчинник або уайт спірит ми дали. Тому тепер ви знаєте уайт спірит – це розчинник групи аліфатичних вуглеводнів.