Фарба для автомобіля

Для захиститу від корозії та надання зовнішнього вигляду, який повинен зберігатися багато років автомобільні кузова покривають фарбами.
Тому автомобільні фарби повинні протягом тривалого періоду часу зберігати колір, глянець, а також стійкість до утворення тріщин (особливо зовнішні шари покриттів двокомпонентних систем типу «металік»). Верхні шари автомобільних покриттів повинні володіти стійкістю до впливу сонячних променів і атмосферних забруднень (наприклад, кислотні дощі і кіптява, що утворюється при спалюванні масла). Хімічно активні речовини при попаданні на поверхню автомобільного кузова можуть викликати руйнування фарби (наприклад, сіль для доріг, миючі засоби, що містять детергенти). Крім того, дрібні камені роблять сильний негативний вплив на покриття кузова, вони можуть викликати тріщини, і як наслідок, виникнення корозії.


Процес збирання  автомобілів є технологічно складним. Збираються авто на високошвидкісних складальних конвеєрах. Тому фарби повинні наноситися за допомогою обладнання, що володіє високою продуктивністю, і швидко висихати. Лакофарбові продукти поділяються на грунтовки, проміжні покриття і верхні шари покриття.

Висихання автомобільних фарб відбувається в спеціальних сушильних печах. Покриття, що наносяться методом електроосадження, містять дуже невелику кількість летючих органічних сполук (ЛОС), тоді як в процесі нанесення проміжних і верхніх шарів виділяється значна кількість ЛОС. Проміжні покриття на основі водних смол були розроблені спеціально для того, щоб знизити обсяги виділень ЛОС. Вони вже успішно застосовуються в складі деяких автокузовних фарб. Грунтовки, як частина систем з прозорим верхнім шаром, містять велику кількість летючих органічних розчинників, а також поліакрилат натрію.  Водоосновні ґрунтувальні шари покриттів були розроблені відносно недавно з метою понизити кількість виділених в атмосферу розчинників. Деякі виробники автомобілів встановили на своїх підприємствах спеціальні  лінії з метою впровадження на своєму виробництві практику нанесення водоосновних грунтувальних шарів.