Фарбування металу та металоконструкцій

В будівництві дуже часто використовуються металеві конструкції. Зокрема, балки, колони, ферми, арматурні сітки, каркаси, панелі, профілі, вітражі, ворота, паркани та інші огороджувальні конструкції,  опорні металеві конструкції (щогли ЛЕП) і обслуговуючі конструкції – сходи, решітки, огорожі, майданчики. Сюди ж можна додати резервуари різного типу, ємності, цистерни і т.д.


В порівнянні з іншими матеріалами вони мають цілу низку переваг: меншу масу (якщо порівнювати з залізобетонними виробами); зручність і швидкість зведення; легкість монтажу і демонтажу; простота і серійність виготовлення; транспортабельність; міцність і довговічність; надійністю в експлуатації. Разом з тим, схильність металоконструкцій до корозії викликає необхідність їх захисту від агресивних впливів зовнішнього середовища. 

Захист металевих конструкцій від корозії здійснюється за допомогою цинкування металоконструкцій і фарбування металу. 

Перш, ніж приступити до фарбування металевої конструкції, потрібно вибрати захисне антикорозійне покриття. Перед цим слід оцінити такі фактори:

  • підготовка поверхні: струменева обробка, механічна очистка, ручна очистка;
  • місце, де передбачається нанесення покриття;
  • умови навколишнього середовища і методи нанесення.

Завжди необхідно пам’ятати, що підготовка поверхні металу до фарбування – одне з основних умов успішної антикорозійного захисту.