Чим змити фарбу з металу

Досить часто при проведенні ремонтних робіт виникає необхідність видалити фарбу із металевих поверхонь. Існує кілька способів видалення старої фарби.

Відомо три способи видалення старої фарби з металевої поверхні:

  • Механічний – обробка проводиться піскоструменевою машиною або вручну. Такий споміб може завдати пошкодження металу.
  • Випалювання – нагрівання металу до високих температур, за рахунок чого сама фарба відстає. Цей метод спричиняє загрозу виникнення пожежі та пошкодження поверхні.
  • Хімічний – використання спеціальних складів, що роз’їдають фарбу за короткий проміжок часу.

Хімічний спосіб видалення старого покриття є найбільш затребуваним і поширеним, тому що спеціальні змивки, руйнують тільки фарбу, не пошкоджуючи металеву поверхню. Такі засоби прості у використанні та представлені у широкому асортименті.

Хімічні змивки старої фарби мають чимало переваг перед іншими способами очищення. До них відноситься стійкість поверхні до впливу хімічних речовин у їх складі (на відміну від механічних способів очищення) та легкість у нанесенні та очищенні лакофарбових виробів.

Рідина для зняття фарби діє досить швидко. Це залежить від виду очищувача, кількості шарів старого покриття та температури повітря. У середньому розчинення одного шару йде від 20 хвилин до 2 годин. Для видалення старої розчинної фарби немає необхідності прикладати великі зусилля – старе покриття легко видаляється шпателем.

Нерідко змивний засіб розчиняє не тільки непотрібне покриття, але й очищує метал від корозії, що дуже економить час і позбавляє додаткових дій.

За видами компонентів у складі змивки поділяються на такі категорії:

  • кислотні (часто є соляна кислота);
  • лужні;
  • органічні (характеризуються відсутністю у складі лугів та кислот).

Кількість необхідної рідини для видалення лакофарбових покриттів залежить від площі оброблюваної поверхні, її стану (чи є сліди корозії), від виду змивного засобу, товщини старого покриття. Чим товщий шао старої фарби, тим більше разів доведеться обробляти металеву поверхню змивкою. Також для зняття масляного шару фарби потрібно більше рідини, ніж для інших видів фарб.

Одже, змивка старої фарби з металу – це нескладний і швидкий процес, з яким може впоратися самостійно будь-яка людина. Не повинно виникнути складнощів при очищенні поверхонь за умови, що змивний засіб правильно підібраний в залежності від виду старого покриття, і дотримані всі пункти в інструкції, що додається до упаковки.

Варто переглянути: