Який лак вибрати?

Лаком називають тягучі речовини, що складаються з розчинника, смол і полімерів. Після нанесення на поверхню розчинник випаровується, залишаючи щільну міцну плівку. 
Асортимент лаків досить різноманітний. Найпопулярнішими  є алкідні, уретанові, поліуретанові, перхлорвінілові, епоксидні, нітроцелюлозні та інші лаки.   При виборі лаку варто брати до уваги такі фактори: умови експлуатації, зносостійкість, токсичність, час висихання, стійкість до високих температур, блиск, компоненти лаку, необхідність грунтовки. Залежно від сфери використання  і експлуатаційних характеристик матеріалу потрібно підібрати той чи інший вид лаку. 


лак ПФ-170

Алкідні лаки


Алкідні лаки – найпоширеніші з вживаних в побуті лаків. Вони являють собою розчини синтетичних алкідних (пентафталевих або гліфталевих) смол в органічних розчинниках. Плівка лаку алкіду тверда, прозора, має гарну адгезію до різних поверхонь і водостійкість. Алкідні лаки застосовуються як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Іноді алкідні лаки помилково називають масляними, що є невірним. Хоча при виготовленні алкідних смол і застосовуються рослинні масла, але за своєю будовою та хімічним складом алкідні лаки відрізняються від масляних, а за експлуатаційними властивостями істотно перевершують їх.

Масляні лаки

Масляні лаки одержують розчиненням природних або штучних смол у висихаючих рослинних маслах з додаванням сикативів і розчинників. З природних смол частіше застосовують каніфоль, шелак і бурштин. Природні смоли, крім каніфолі і бурштину, є дефіцитними матеріалами і застосовуються обмежено. Їх замінюють синтетичними смолами (полімерами) – алкідними, фенолформальдегідними, перхлорвініловими і іншими. Як правило, масляні лаки утворюють тверді прозорі плівки жовтуватого кольору. Через низьку атмосферостойкість масляні лаки використовуються тільки для оздоблення виробів усередині приміщень.

Спиртові лаки

Спиртові лаки отримують розчиненням у винному або деревному спирті деяких природних смол. З смол застосовуються шерлак (або шелак), сандарак і мастика. Ці матеріали дають покриття з хорошою механічною міцністю і адгезією до різних поверхонь, високим блиском. Покриття добре поліруються, але відрізняються низькою водостійкістю. Масляні і спиртові лаки випускаються в незначних кількостях через дефіцитну і дорогу природну сировину. Застосовуються вони переважно для спеціальних цілей, наприклад при виготовленні музичних інструментів, іграшок.

Нітроцелюлозні лаки

Нітроцелюлозні лаки (нітролаки) отримують шляхом розчинення нітрату целюлози в суміші активних органічних розчинників. Властивості лаків регулюють введенням в композицію різних смол (алкідних, аміноформальдегідних і ін.). Нітролаки утворюють тверді прозорі, практично безбарвні швидковисихаючі плівки. Нітроцелюлозні лаки найчастіше застосовують для лакування дерев’яних виробів.

Бітумні лаки

Бітумні лаки отримують з бітумів спеціальних марок з додаванням різних смол, масел. При висиханні бітумні лаки утворюють чорну плівку, що володіє стійкістю до води і деяких хімічних реагентів. Однак антикорозійні властивості бітумної плівки в атмосферних умовах досить невисокі. Найчастіше бітумні матеріали застосовують для тимчасового захисту металу, тому що вони значно дешевше інших матеріалів.

Акрилові лаки

Акрилові (акрилатні) лаки являють собою розчин акрилового сополімеру в суміші органічних розчинників. Акрилові лаки застосовуються для створення декоративного покриття  металу, скла і дерева різних порід. Акриловий лак надає деревині необхідний відтінок і підкреслює її текстуру, захищає матеріали від атмосферних впливів.

Перхлорвінілові лаки

Перхлорвінілові лаки являють собою розчин полівінілхлоридної смоли в органічних розчинниках з різними добавками, що модифікують. Плівка, що утворюється при застосуванні перхлорвінілових лаків  досить швидко висихає і відрізняються підвищеною твердістю, водостійкістю і зносостійкістю. Застосовуються ці лаки для захисту бетонних, залізобетонних, цегляних, азбоцементних і інших мінеральних поверхонь.

Поліуретанові лаки

Поліуретанові лаки для дерева зарекомендували себе як найбільш міцні і надійні покриття для будь-яких порід деревини. В їх основі лежать гідрокисло і алкідно-уретанові смоли, змішані з аліфатичними вуглеводнями, спеціальними добавками або барвниками. Особлива формула полімерів, що входять до складу матеріалу, забезпечує їх швидке затвердіння і при вступі компонентів в реакцію сприяє утворенню плівки з відмінними показниками еластичності, міцності і вологостійкості. Випускаються композиції на одно — і двокомпонентній основі. 

Епоксидні лаки

Епоксидні лаки являють собою розчини епоксидних смол в органічних розчинниках.  Перед лакуванням до них додають затверджувач, кількість якого залежить від типу смоли і затверджувача, умов затвердіння і вказується в інструкціях по застосуванню.

Наша компанія пропонує широкий спектр лаків виробництва українських за європейських заводів виробників

Компанія Хімрезерв-Львів пропонує широкий асортимент лакофарбової продукції та розчинників

Отримати комерційну пропозицію