Як вибрати фарбу щоб металевий паркан не заржавів

Якщо ви задумались над питанням, чим пофарбувати металевий паркан із великого асортименту фарб, то ця стаття буде вам корисною.

Вибір фарби


Розберемося в осособливостях основних фарб. Традиційно для металу застосовуються алкідні, олійні та ПВХ фарби, а також емалі на основі хлоркаучуку.

Якщо ж огорожа з оцинковки або алюмінію, то підійдуть лише дисперсійні фарби. І від правильного вибору буде залежати не тільки якість робіт, але і вартість фарбування металевого паркану.

До недавнього часу поржавілий метал фарбувавався в три етапи: спочатку обробляли перетворювачем іржі, потім наносили ґрунтовку, і лише після цього фарбували. Сьогодні все частіше грунтовки стають універсальними. Вони виконують функцію перетворювача іржі та власне грунту. 


З’явилися і універсальні фарби, які нейтралізують іржу, захищають метал і виконують декоративну функцію. Так звані грунт эмаль по ржавчине 3 в 1.  Їх можна наносити безпосередньо на метал.
Популярністю також користуються декоруючі фарби з антикорозійними властивостями, які можна наносити на поверхню, уражену іржею в незначній мірі. Для фарбування дрібних металевих елементів зручно використовувати фарби-спреї.

Підготовка поверхні 

Коли визначились з фарбом потрібно підготувати поверхню вашої огорожі до фарбування. 

Сам процес підготовки поверхні до фарбування може зайняти кілька днів. Це пов’язано з тим, що потрібно видалити з металу іржу і нейтралізувати її окремі скупчення. Потім на поверхню слід нанести грунтовку. Деякі з них мають антикорозійні властивості, інші – тільки покращують якість нанесення фінішних фарб. Якщо ви вибрали для фарбування грунт-емль 3 в 1 то поверхню слід очистити від пилу, бруду, окалин та жирових забруднень та обезжирити за допомогою розчинника. 

У випадку з алюмінієм або оцинкованим металом базова фарба наноситься так званої нереактивні плівкою (пассіваціонним шаром). Вона пов’язує окислюються частки металів. Такі фарби також сприяють якісному нанесення фінішних фарб на метали.

Увага! Сильно забруднені або іржаві металеві елементи цінних старовинних предметів можна відновити ще двома способами – піддати піскоструменевій обробці або занурити в кислотний або алкалоїдний розчин.

Підготовка фарби

Якщо огорожу було покрито базовою фарбою, другий шар можна наносити тільки на наступний день (в деяких випадках – мінімум через 72 години).

Перед початком роботи фарбу необхідно розмішати. Якщо в ній є згустки або поверхню взялася плівкою, значить, закінчився термін придатності або ж не дотримувалися умови зберігання. Зазвичай, щоб розмішати фарбу, досить струснути банку. Але краще скористатися паличкою або спеціальним міксером. Якщо ви хочете отримати новий колір, фарби можна змішати.

Увага! Змішувати можна тільки фарби одного типу. Не варто змішувати фарби, раніше розбавлені розчинниками.