Як правильно розвести фарбу для фарборозпилювача
Фарбування машини не можливе без фарборозпилювача (пульверизатора). Якісний розпилювач є запорукою якості майбутнього лакофарбового покриття.
Перед початком фарбування автомобіля або його деталей, необхідно попередньо підготувати фарборозпилювач, очистити поверхні та розвести фарбу. Розберемося – як розбавляти фарбу для автоматичного розпилення.
В першу чергу, слід дотримуватися інструкції виробника лакофарбової продукції. Крім того, слід вибрати тип розчинника. Розчинники відрізняються один від одного за складом та ступенем летючості. Тут розумніше врахувати погодні умови в яких буде експлуатуватися виріб. Адже, навіть якщо фарбування проводиться в приміщенні з контрольованими параметрами, то автомобіль виїде на вулицю набагато раніше терміну повного висихання фарби. Тому для холодної пори року розумніше використовувати розчинник з високою летючістю, для жаркої – з низькою, а в міжсезоння з середньою.
Крім цього, потрібно знати про тип застосовуваної фарби, інакше результат може бути плачевним. Аж до повного перефарбовування – коли застосований невідповідний матеріал. Щоб знати – яким розчинником розбавити фарбу для фарборозпилювача, потрібно знати яка фарба використовується.
Фарби бувають наступних видів:
- Акрилові
- Алкідні емалі
- Нітро-емалі
- Водоемульсійні

Акрилові фарби, найкраще розводяться спеціальним розчинником, призначеним саме для них. Алкідні емалі можна розводити як розчинником Р-4, так і чистими толуолом або ксилолом. Хоча актуальність їх застосування, в автомобільній сфері, поступово знижується з посиленням екологічних стандартів і зовсім може зійти «нанівець». Нітро-емалі не дуже вибагливі до розчинника, але будь-якому випадку краще рекомендований виробником, але найчастіше з успіхом використовується розчинник 646. Тільки потрібно врахувати – що це дуже агресивний тип розчинника, тому працювати з ним потрібно акуратно.
Пульверизатор необхідно періодично промивати розчинником при повному розбиранні, оскільки одне лише продування не може повністю звільнити внутрішні канали від лакофарбових матеріалів.