Антифриз G11 та G12 в чім різниця?

агтифриз g12

Що таке антифриз?

Якісний антифриз це одна з основних умов стабільної та ефективної роботи системи охолодження двигуна. Деякі автомобілісти вважають, що вимоги до цієї технічної рідини мінімальні: щоб не кипіла літом і не замерзала зимою. Але це помилковий підхід. Неправильно підібранний антифриз значно скорочує термін служби радіатора і помпи. Але саме головне, невідповідна рідина може вивести з ладу двигун. Тому, при виборі охолоджуючої рідини автомобіліст повинен уважно вивчити питання. Звичайно, завжди можна скористатися допомогою спеціаліста, але краще бути обізнаним користувачем. В цій статті ми розбираємося, чим відрізняються антифризи G11 і G12.

Антифриз — це загальноприйнята в міжнародній практиці назва автомобільної охолоджуючої рідини. В дослівному перекладі з англійської мови слово Antifreeze означає «незамерзаючий». Всі види антифризів виробляються на основі гліколевого складу та дистильованої води. Але у кожній країні використовуються власні стандарти класифікації антифризів, тому ці рідини можуть відрізнятися за складом композиції присадок, що створює певну плутанину на ринку. Саме тому, концерн Volkswagen розробив власну класифікацію, яку практично відразу почали використовувати всі виробники охолоджуючих рідин. Відповідно до цього поділу автомобільні антифризи поділяються на такі види:
– G11;
– G12;
– G13.

Антифриз G11

Такі охолоджуючі рідини, мають у складі присадки неорганічних сполук. Антифризи G11 зазвичай застосовуються для авто, що випускалися до 1996 року. Однак деякі виробники мають лінійки і для транспортних засобів, наприклад 2005, 2008 року і так далі. Антфриз марки G11 розрахований на автомобілі зі значною місткістю системи. Антифриз (тосол) G11 створює у системі охолодження спеціальну захисну плівку, яка може оберігати деталі від корозії. Однак через таку плівку, як правило, зменшується провідність тепла. Саме тому ці рідини використовуються в відносно старих машинах. Автомобілі нових випусків мають невелику систему охолодження, тому такий антифриз для них не підходить. Також G11 не застосовується для алюмінієвих радіаторів, тому що при підвищених температурах добавки можуть негативно позначитися на блоці циліндрів. Антифризи G11 відносно швидко втрачають свої експлуатаційні якості. Стандартний регламент їхньої заміни складається приблизно 2–3 роки.

Антифриз G12

До складу такої охолоджуючої рідини не входять силікати, він включає тільки етиленгліколь і карбоксилатні добавки. За рахунок спеціального набору присадок у радіаторі або всередині блоку циліндрів здійснюється захист від корозії. Причому це відбувається лише в тих місцях, де потрібно. Захист здійснюється за рахунок створення стійкої мікроплівки. Досить часто антифриз G12 заливають у високооборотні двигуни. Цей клас рідини, що охолоджує, ніяк не можна змішувати з іншими, так як він має погану сумісність. Важливий момент: такий антифриз починає працювати тоді, коли розпочинається процес корозії. При цьому захисний шар не створюється, за рахунок чого зазвичай підвищується час експлуатації та віддача тепла. Антифриз G12 зазвичай має червоний колір. На відміну від G11 має триваліший термін служби.

Чи можна вибирати антифриз за кольором?


Згідно з прийнятою неофіційною класифікацією, передбачався випуск наступних варіантів кольорів охолоджуючих рідин:
G11 – неорганічне походження, колір синій або зелений.
G12 – органічне походження, колір червоний або рожевий.
Більшість виробників антифрізів дотримуються цих нормативів. Але слід пам’ятати, що подібна стандартизація є неофіційною. Тому іноді можна зустріти антифриз, пофарбований у фірмовий колір бренду чи рідину довільного відтінку. Тому ґрунтувати свій вибір виключно на кольорі складу не можна, краще завжди звертати увагу на його маркування.

Чи можна змішувати G11 та G12?

З самого початку появи маркування «джі» з’явилося багато міфів щодо сумісності та взаємозамінності цих антифризів. Деякі водії вважають, що доливати рідину, що охолоджує, можна тільки за відповідністю кольору. Інші впевнені, що змішувати можна лише антифризи від одного виробника. Відразу слід сказати, що на колір орієнтуватися не можна — це дуже неформальна характеристика. Змішувати можна лише рідини аналогічної марки. Категорично забороняється змішувати різні по типу рідини. Наприклад, якщо в систему з виробленим G11 долити G12, то елементи з міді та латуні втратять захист і швидко будуть зруйновані корозією.

У асортименті нашої компанії представлена ​​велика різноманітність антифризів, омивачів скла, тосолів та іншої автохімії та автокосметики. З питань гуртової співпраці телефонуйте за телефонами указаними в контактах або залишайте заявку через форму зворотнього зв’язку: