Для чого потрібна грунтовка?

Грунтовка по металу необхідна для зниження загальної витрати фарби і поліпшення адгезії поверхні, що фарбується. Крім зазначених вигод вона здатна принести не менш помітну користь – навіть найтонший шар застосовуваного матеріалу збільшує антикорозійний захист металу майже на порядок.

У підсумку, грунтовка для металевих поверхонь обов’язкова до застосування при фарбуванні нових металоконструкцій (каркасів, трубопроводів, покрівлі і так далі) і не буде зайвою в разі перефарбовування старих деталей з металу.

Види грунтовок

 В основі класифікації лежить тип поверхні, на яку наноситься подібне покриття. І за цією ознакою грунтовки поділяють на:

  • покриття для деревини
  • покриття для штукатурних сумішей
  • покриття для бетону
  • покриття для металу

Грунтовки по металу, в свою чергу, діляться на наступні різновиди:

Покриття-ізолятори. Цей тип формується на основі типових фарб (білила, сурик і так далі) доповнених особливими присадками. Таке покриття фарбується тонкою плівкою, ізолюючої зовнішній шар металу від контакту з атмосферою. Класичним прикладом подібних покриттів є епоксидна грунтовка по металу, яка використовується для захисту виробів з чавуну і «чорної» сталі.

Покриття двокомпонентні, Фосфатуючого типу. Цей вид грунтовок виготовляється з суміші ортофосфорної кислоти з активним компонентом, підсилює пасивацію металу. Фосфатуючі суміші можна використовувати і для «чорної» сталі, і на кольоровому металі і навіть по оцинкуванню. Висока адгезія даного покриття дозволяє нанести фосфатуючу ґрунтовку на будь-яку поверхню. Тому, в більшості випадків, її використовують в якості підкладки для лакофарбових покриттів будь-якого типу.

Покриття пасивуючого типу. Такі грунтовки трансформують електрохімічні характеристики, сповільнюючи процес окислення (ржавіння) заліза. Причому покриття працює навіть в тому випадку, якщо рідині вдасться проникнути крізь пасивуючий шар.

Покриття-протектори. Цей тип грунтовки складається з металевої суспензії (не менше 90 відсотків від загального обсягу), розчиненої в стандартному лакофарбовому матеріалі. Такий склад здатний захистити метал від будь-яких неприємностей. Адже, по суті, ви наносите на поверхню тонку, металеву плівку.

Покриття-інгібітори. Цей варіант відноситься до нового класу покриттів – грунт-емалей, формованих на базі масляних і водних розчинів інгібіторів корозії. Цей спосіб захисту від корозії є найефективнішим з усіх можливих.

Покриття-перетворювачі. Такий тип покриттів має ще одну назву – грунтовка по іржі. Основу складу такої суміші становить ортофосфорна кислота, яка перетворює шар іржі (оксид заліза) в абсолютно іншу хімічну речовину – фосфат заліза. У підсумку, на місці шару іржі з’являється нерозчинна плівка, що захищає метал краще будь-якого іншого покриття.

Способи нанесення грунтовок на метал

 Грунтування металевої деталі, по суті, не відрізняється від звичайного процесу фарбування поверхні. Тобто, як і фарбу, захисний шар можна нанести на метал за допомогою кисті, валика або розпилювача.

Однак перед ґрунтуванням металеву поверхню потрібно підготувати особливим чином. І для цього необхідно зробити наступне:

На самому початку ви повинні позбавитися від шару старої фарби. Для цього металеву деталь обробляють щіткою або просто обпалюють газовим або бензиновим пальником;

після зачистки поверхні її слід обробити наждачним папером. Абразивна обробка металу необхідна для кращого зчеплення покриття з гладкою поверхнею. Адже навіть саме краще покриття, наприклад таке, як грунтовка по металу ГФ-021, контактує з подряпаною поверхнею набагато краще, ніж з абсолютно гладким металом;

на фінальному етапі на подряпану наждачним папером поверхню, накладається тонкий, первинний шар грунтуючого покриття. Через деякий час поверх первинного покриття накладають основний шар грунтовки.

Наша компанія пропонує широкий вибір грунтів від провідних українських та закордонних виробників лакофарбової продукції.

З питань гуртової співпраці звертайтесь за телефонами вказаними в контактах або через форму зворотнього зв’язку нашого сайту