Все про вибір фарби для стін

Напевно ніхто з нас ніколи не замислювався над питанням: скільки років існують фарби? Хоча, археологи стверджують, що людство використовувало фарби вже 17 тисяч років. Раніше фарби були трохи іншого складу, але вони еволюціонували разом з людством. Сама природа походження фарб протягом століть не змінювалася, додавалися лише різні сполучні елементи і способи зміни кольору. Адже люди бачили світ кольоровим і саме таким хотіли його зобразити. Для отримання фарбувальних пігментів використовували і мінерали, і трави – взагалі все, що дарує земля, включаючи і її саму. Після винайдення хімічних складів  бажаний відтінок отримати стало простіше. В середньовіччі пігменти включали в себе навіть небезпечні речовини такі як свинець чи миш’як. Життя людей такі фарби, звичайно, укорочували, зате, можливо, завдяки саме їм ми до цього часу милуємося живописом і фресками тих часів.

У наш час у двадцять першому столітті фарби перевіряють на екологічність, токсичність, безпеку і їх різноманітність  та сфери їх застосування дуже широко розширилися. 
Зокрема, різноманітними фарбами покривають стіни та стелі житлових будинків.


Якщо ви затіяли ремонт, то обов’язково доведеться приділити час вибору матеріалів для обробки.
Почнемо із вибору покриття для стін та стелі.  Обговоримо в цій статті водно-дисперсійні фарби. Що це таке і чи варто вибирати дане покриття для обробки. 

Водно-дисперсійні фарби,  як правило, являють собою зв’язуючу речовину на основі синтетичних латексів і сополімерів (акрилових або вінілацетатних). Якщо сказати ще простіше – це частинки в воді, які, після нанесення на поверхню (забарвлення) і випаровування води, зближуються. Потім ці частинки налипають один на одного і утворюють плівку.   Водно-дисперсійні фарби не містять розчинників. І хоча в їх складі є синтетичні матеріали, вони як і раніше екологічно чисті, безпечні, легкі у виробництві і застосуванні. Крім того, водна фарба не має запаху і «дружить» майже з будь-якими типами поверхонь (відмінне зчеплення, прилипання). Тому вона широко застосовується в будівельній індустрії як на величезних виробничих об’єктах, так і в домашньому ремонті.

Всі такі фарби спочатку можна поділити на дві групи:

  • Інтер’єрні, тобто, призначені для покриття стін усередині приміщень.
  • Фасадні – для зовнішніх робіт.

Одним із різновидів водно-дисперсійних фарб є Акрилові фарби.  Така фарба має в основі акрилові сполучнні (акрилати або їх сополімери). Вона економічна і зручна в застосуванні, швидко висихає, утворює на поверхні паропроникне покриття («дихаюче»).  Важливий нюанс: акрилові фарби добре зберігають колір і не вигоряють, витримуючи інтенсивне УФ-випромінювання.  Акрилові фарба призначена для фарбування стель і стін. Використовується усередині приміщень. Підходить для фарбування бетону, гіпсокартону, плит ДСП і МДФ, цементної або синтетичної штукатурки, шпалер, цегли, каменю дерев’яних поверхонь, а також стельових плінтусів (багетів),  має хорошу покриваючу здатністю і відмінну адгезію до поверхні. Утворює гладке матове білосніжне покриття стійке до сухого очищення. Фарба безпечна для здоров’я і практично не має запаху.

Ще одним популярним різновидом фарб для стін та стель є латексні фарби. Латексна фарба – це водно-дисперсійна фарба, яка містить латекс у своєму складі. Латексна фарба часто використовується для фарбування стін внутрішніх приміщень. Ось кілька переваг використання латексних фарб для фарбування стін:

  • Латексні фарби швидко висихають, що дозволяє вам швидко завершити проект фарбування.
  • Вони не мають запаху, які можуть викликати дискомфорт, особливо в недостатньо провітрюваних приміщеннях.
  • Латексні фарби мають велику кількість кольорів, які ви можете вибрати, і їх можна легко змішувати, щоб створити нові відтінки.
  • Вони досить стійкі до вимивання, тому що вода не змиває їх на поверхні стіни.
  • Латексні фарби не жовтіють з часом, як це може статися з іншими типами фарб.
  • Латексні фарби зазвичай мають меншу кількість шкідливих речовин, ніж інші типи фарб, тому вони безпечніші для здоров’я.
  • Латексна фарба легко наноситься на стіни, і ви можете робити це без особливого досвіду або навичок.

Також важливим моментом при виборі фарби для стін є освітлення приміщення, інтер’єр, особисті вподобання та бюджет. Ось кілька порад, які можуть допомогти вам зробити правильний вибір:

  • Визначте кольорову палітру, яку ви хочете використовувати. Ви можете скористатися колірним колесом, щоб знайти комбінації кольорів, які співвідносяться.
  • Врахуйте освітлення приміщення. Якщо в вашому приміщенні є мало світла, то краще використовувати світлі кольори, які відбивають більше світла. Якщо ж у вас більше природного світла, то ви можете спробувати використовувати темні кольори, які створять більш глибокий ефект.
  • Розгляньте можливості інтер’єру. Виберіть кольори, які підходять до меблів, декору та інших елементів інтер’єру вашого приміщення.
  • Виберіть фарбу відповідно до бюджету. Якщо у вас обмежений бюджет, то краще використовувати більш доступні фарби.
  • Приділіть увагу якості фарби. Якщо ви хочете, щоб ваша фарба трималась довше і мала хорошу якість, то вибирайте фарбу відомих виробників з хорошою репутацією.
  • Спробуйте зробити тестове фарбування перед покупкою фарби. Це допоможе вам побачити, як фарба виглядає на стіні вашого приміщення, і зробити правильний вибір.

Наша компанія пропонує широкий вибір інтер’єрних та фасадних фарб провідних українських та закордонних виробників лакофарбової продукції.