Як вибрати антифриз?

як вибрати антифриз

На автомобільному ринку України представлена велика кількість охолоджуючих рідин – антифризів та тосолів різних типів та різних виробників. Вони відрізняються за якостями, складом, кольором, упаковкою. У цій статті ми спробуємо коротко розповісти про основні особливості та характеристики антифризів. Для прикладу антифриз G11 – охолоджуюча рідина неорганічного походження, колір синій або зелений; G12 – органічне походження, колір червоний або рожевий.
Більшість виробників антифризів дотримуються цих нормативів. Але слід пам’ятати, що подібна стандартизація є неофіційною. Тому іноді можна зустріти антифриз, пофарбований у фірмовий колір бренду чи рідину довільного відтінку. Тому ґрунтувати свій вибір виключно на кольорі складу не можна, краще завжди звертати увагу на його маркування.

Що таке антифриз?

Поняття антифризів як охолоджуючих рідин з’явилось близько 100 років тому з створенням двигунів внутрішнього згоряння з водяним охолодженням. Основним компонентом більшості антифризів є хімічна речовина етиленгліколь (рідше – пропіленгліколь) у кількості 50-60%. Плюс пакет присадок, на зразок силікатів та фосфатів. Такий склад дозволяє використовувати антифризи при температурі до -70°С.

Стандарти, що використовуються у класифікаціях антифризів, були створені компанією Volkswagen.
Вони поділяються на такі групи: G11, G12 та G12 plus, G13. У кожному стандарті антифризів використовуються різні базові хімічні речовини або пакет присадок. Для зручності до антифризів різних стандартів додаються барвники різних кольорів.

Види антифризів

Антифризи групи G11 – гібридні антифризи, що мають зелений, або блакитний відтінок. Основною перевагою групи G11 є використання обмеженої кількості фосфатів, які можуть викликати відкладення накипу в системі охолодження. Мінусом є невеликий термін служби – до 3 років.

Антифризи групи G12 – карбоксилатні антифризи, мають червоний або помаранчевий колір. Це антифризи нового покоління містять інгібітори корозії з урахуванням органічних (карбонових) кислот, які виконують функцію інгібітора корозії. Рідини цього класу мають корисну властивість утворювати антикорозійну плівку лише в місцях вогнищ, що дозволяє продовжити термін служби присадок. Не використовувати із латунними радіаторами! Граничний термін використання антифризів G12 – до 5 років, або 200 000 км.

Антифризи групи G12 plus – карбоксилатні антифризи, що мають рожевий відтінок, містять інгібітори корозії на основі органічних (карбонових) кислот. Не містять нітритів, фосфатів, боратів, силікатів, амінів. Не використовувати із латунними радіаторами! Термін служби до 5 років, або 200 000 км.

Антифризи групи G12++, G13 – лобрид антифризи, мають рожевий або фіолетовий відтінок. До складу цих антифризів входить поліпропіленгліколь, завдяки чому продукт більш екологічний, його склад не отруйний і здатний набагато швидше розкладатися. Строк служби до 10 років! Але й ціна таких антифризів помітно вища.

Поради при виборі антифризу

  • Майже всі антифризи є отруйними речовинами! Заливаючи охолоджуючу рідину в радіатор автомобіля, дотримуйтесь правил безпеки. Не допускайте потрапляння антифризу в очі та на відкриті ділянки шкіри.
  • При виборі антифризу в автомагазині звертайте в першу чергу увагу на його колір, але основним критерієм вибору має бути все ж таки його склад і відповідне маркування. Адже яке ми вже наголошували вище слід пам’ятати, що подібна стандартизація за кольором є неофіційною. Тому іноді можна зустріти антифриз, пофарбований у фірмовий колір бренду чи рідину довільного відтінку.
  • Змішування антифризів одного типу/групи допускається. Наприклад, G12+ та G12++ – хоч і різні за складом антифризи, але допускають змішування. Змішування антифризів різних типів (наприклад G11 і G12) вкрай не рекомендується, оскільки як наслідок таких експериментів вас може очікувати ремонт системи охолодження, а в найгіршому випадку можливий перегрів двигуна. Щодо змішування антифризів одного типу, але різних виробників думки розходяться. Формально їх можна змішувати, але якщо можна без цього обійтися – використовуйте антифриз одного типу і від одного виробника.
  • Якщо ви придбали концентрат антифризу, його необхідно розбавити з дистильованою водою. Пропорції завжди вказані виробником на упаковці концентрату рідини, що охолоджує.

У асортименті нашої компанії представлена ​​велика різноманітність антифризів, омивачів скла, тосолів та іншої автохімії та автокосметики. З питань гуртової співпраці телефонуйте за телефонами указаними в контактах або залишайте заявку через форму зворотнього зв’язку: